Naše filozofie

srdce metronom přesýpací hodiny cibule houpací kůň

Máme několikaletou zkušenost s učením různých oborů: od genetiky přes forenzní statistiku po programování. Naším hlavním cílem vždy bylo předat nadšení, které máme k danému tématu. Věříme, že pokud se člověk nadchne do nějakého oboru, učí se ho snadněji. Někdy se nám tento cíl dařil lépe, někdy hůře.

Po letech jsme si všimli, že nejdůležitější není naučit se samotnou látku (syntaxi programovacího jazyka, statistické metody) - obzvláště v dnešní době, kdy je online spousta kvalitního materiálu, dle kterého se dá učit. Téměř jistě máte za sebou nějakou "nalejvárnu", ze které jste si toho moc neodnesli. Učení je mnohem více prací se sebou. Dnes je velmi populární být na sebe tvrdý. Když chci něčeho dosáhnout, populární guru hlásají, že musíte "máknout" a být na sebe tvrdí.

My jsme přesvědčení o pravém opaku: čím více jste v souladu se sebou a čím více jste na sebe hodní, tím lépe učení jde. Když si důvěřujeme, jednoduše poznáme, co se učit chceme a co v tuto chvíli pro nás není priorita. Také jsme z vlastní zkušenosti zjistili, že si vlastně musíte dovolit se něco naučit. Často se nám stalo, že jsme si na začátku řekli: "tak na to nemám" a potom byl celý proces učení těžký a stresující.

Proto se na našich kurzech snažíme vytvořit přátelskou atmosféru a podnítit v účastnících zvědavost a hravost. Přišli jsme s pěti principy, které Vám pomohou se učit efektivněji a veseleji (nejen programování):

  • srdce Buďte laskaví k sobě.
  • metronom Najděte si vlastní tempo učení.
  • přesýpací hodiny Uvědomte si, že některé věci prostě trvají.
  • cibule Učte se vrstvu po vrstvě.
  • houpací kůň Hrajte si!

Doufáme, že se rozhodnete zůčastnit našich kurzů a na vlastní kůži zažijete jiné učení.

Nasťa a Filip Sedlákovi

Icons made by Freepik, mynamepong, pongsakornRed and Smashicons are licensed by CC 3.0 BY.